טיולים בסביבה

מושב פארן ממוקם על כביש 90 מול הרי אדום, כמאה ק"מ לפני אילת. המושב מהווה מקום בילוי ונופש ומספק אטרקציות מקומיות ונקודת יציאה לטיולי טבע מדבריים רכובים ורגליים.

נשמח לארח ולשתף אתכם בחווית אורח החיים הכפרי והחקלאי המאפיין את חיינו בערבה, כולל סיור אישי בשטחים החקלאיים ובחממות שלנו. באזור ניתן למצוא אטרקציות מגוונות כגון: מסלולים לטיולי ג'יפים, מסלולי טיול רגליים, טיולים מודרכים, טיולי אופניים, סוסים, טיולים לאור ירח לזוגות ולמשפחות, מתקני ספורט, מינימקרט גן שעשועים ועוד.

 נחל ברק

מדובר באחד מהנחלים היפים בערבה ויש האומרים כי בדרום כולו. ממושב פארן נצפין 6 ק"מ בכביש 90 עד שנבחין בשלט משמאל / מערב לכביש "נחל ברק".ניסע בדרך 12 ק"מ עד תחילת הקניון ( סוף הדרך ).ומשם נלך ע"פ הסימון במסלול מעגלי שאורכו כשעה וחצי לערך. במסלול סולמות, חבלים, קטעי טיפוס וירידה תלולה. כל המאפיינים של טיול מוצלח.

קניון עדה

קניון צר מאד וגבוה שחתר באבן חול נובית. ממושב פארן ניסע דרומה כשמונה ק"מ ונפנה מערבה בצומת מנוחה לכביש 40, נמשיך מערבה בצומת ציחור לכוון מצפה רמון. לאחר הירידה הגדולה לנחל פארן ובעודנו נוסעים במפתח הנחל, נבחין משמאלנו (דרום), בשילוט "קניון עדה" ובסימון שבילים אדום .ניסע כ- 4.2 ק"מ עד שנתקרב ( בשנית ) לרכס ההרים שמשמאל . במבט מעמיק נבחין בשלט קטן "קניון עדה" ובסמוך אליו בקבוצת שיטים . נחנה את הרכב ונכנס לקניון המוצל. כאמור הקניון צר, גבוה ומוצל. נלך כארבע מאות מ' בקרוב, תוך שאנו מטפסים על סולם, חבל ומדרגות סלע, בסופו של הקניון "נצא אל האור" ונטפס אל קו הרכס לתצפית נוף של "ברך פארן". ניתן להמשיך בסימון שבילים למסלול מעגלי, או לחזור בדרך שהגענו ( מומלץ). אורך המסלול שעה – שעה וחצי .

תצפית מהסכין של רכס עשת

נוסעים במושב פארן לאורך הגדר ההיקפית עד שמבחינים בשילוט " בית עלמין ". חונים את הרכב בצד הדרך במקום בטוח ויוצאים מהפשפש שבגדר. מקיפים את בית העלמין ומטפסים בשביל המסומן לעבר הסכין. יש אפשרות להמשיך בשביל המסומן לאורך הסכין ולרדת דרך האוכף לצדו השני ואז לחזור רגלית למושב ( יש להקיף את הרכס ), או לחזור כלעומת שבאנו. מומלץ להצטייד בערכת קפה ולבצע את הטיול בשעות הבוקר המוקדמות או לעת שקיעה.

דרך השלום

דרך השלום היא שמו של נתיב נסיעה בן 24 ק"מ, העובר בצמוד לגבול של ישראל וירדן בין המושבים עין יהב, חצבה ועידן . הדרך עוברת בין חממות החקלאים, מצפורים עם תצפיות נוף ובאזור מושב עידן גם בין החווארים. הדרך משולטת ומסומנת.

 

צימר קלם הוא צימר בוטיק בערבה.

נשמח אם תבקרו אותנו, צרו קשר עוד היום בטלפון 052-5450755

 

מערכת התגובות סגור.